Overslaan en naar de inhoud gaan
Geplaatst op 08-07-2021

Wij wensen iedereen een hele fijne zomervakantie. Tot in het nieuwe schooljaar!
fijne zomervakantie singelland

fusie BHS
Geplaatst op 07-07-2021

Fusieproces succesvol afgerond:
Bestuurlijke fusie OSG Singelland en Burgemeester Harmsma School per 1 augustus een feit!


Sinds juni 2020 hebben de besturen van Stichting OSG Singelland en Stichting Burgemeester Harmsma School onderzoek gedaan naar de haalbaarheid en de gevolgen van een bestuurlijke fusie tussen beide stichtingen. Ruim een jaar later is het fusieproces succesvol afgerond. Hierbij speelden tijdens beslismomenten de medezeggenschapsraden, Raden van Toezicht, vakbonden, colleges van B&W en gemeenteraden een belangrijke rol. De beide besturen zijn trots en blij dat op korte termijn met de betrokken partijen en de medewerkers de bestuurlijke fusie per 1 augustus een feit genoemd mag worden.

geslaagden singelland 2020-2021
Geplaatst op 02-07-2021

Wij feliciteren alle geslaagde leerlingen met het behalen van hun diploma! 

 

Geslaagden 2021 - 3e tijdvak

Singelland Van Haersmasingel, Drachten

vmbo theoretische leerweg:
Carmen van Klaarbergen, Drachten
 

Singelland Het Drachtster Lyceum

Ilse Bosma; Jade van der Heide; Akky Laura van Kammen

 

Geslaagden 2021 - 2e tijdvak

Singelland Het Drachtster Lyceum en Matrix Lyceum

havo::
Eize-Jan Alma, Drogeham; Tanisha Bekkema; Lotte de Boer; Rowena Bogaard; Abe Boltjes; Ilse Brouwer; Nynke van den Bosch, Lippenhuizen; Iris Bosma Rottevalle; Ilse Bosma; Ruben van Dam, Drachtstercompagnie; Dagmar van Dijk; Meike Dijk, Ureterp; Casper Dijkstra; Myrthe Grit, Olterterp; Rixt de Groot, Bakkeveen; Ilse Hamstra, Harkema; Jade van der Heide, Surhuisterveen; Minke Hendriks, Wijnjewoude; Derek Huizinga; Tess Jansma; Akky Laura van Kammen, De Westereen; Alissa de Kleine; Lourens Lips; Danise van der Meij, Terwispel; Dorus Mulder; Siep Ostendorf, De Wilgen,;Sannah de Roo, Surhuisterveen; Sophie Stol; Esther Trinks; Tai Vo; Luna Vos; Anne Witteveen, Beetsterzwaag; Yassin Zbir; Shemaiah Zijlstra.   
            
vwo:       
Bastiaan Aardema; Siippie Alma, Surhuisterveen; Marenne Klaster; Andel Knijf; Fardau Kooistra; Jelle Lindeboom; Bas Rijpkema; Rens Siersema; Izet de Wit.    

(geen woonplaats = Drachten)

Singelland Van Haersmasingel, Drachten

vmbo theoretische leerweg:
Sakhr Alrazouk; Thymo Braaksma; Fayzah Haboub; Tim Kuiper; Kai Mahabier.

vmbo gemengde leerweg: 
Romano Debreczeni

vmbo Bouwen, wonen & interieur basisberoepsgerichte leerweg:
Richard Brouwer; Melissa Huisman, Houtigehage; Steven Jonkman; Michael Tuinstra; Marco van der Veen, Boelenslaan.

vmbo Bouwen, wonen & interieur kaderberoepsgerichte leerweg:
Martijn Boersma, Burgum.

vmbo Dienstverlening & producten basisberoepsgerichte leerweg:
Joleen Kuijpers, Wijnjewoude; Abdoul Al Qassab.

vmbo Dienstverlening & producten kaderberoepsgerichte leerweg:
Sylvia Jaasma; Daniël Stoppels; Gabriëlla van der Veen, Nij Beets.

vmbo Horeca, bakkerij & recreatie basisberoepsgerichte leerweg:
Andjela Grbic.

vmbo Horeca, bakkerij & recreatie kaderberoepsgerichte leerweg:
Amaru Dijkstra.

vmbo Produceren, installeren & energie basisberoepsgerichte leerweg:
Bahome Amisi Shabani; Mosawer Sarwari, Burgum.

vmbo Produceren, installeren & energie leerwerktraject:
Andries Minnema, Burgum.

vmbo Zorg & welzijn basisberoepsgerichte leerweg:
Noor Aldawer, Burgum.

vmbo Zorg & welzijn kaderberoepsgerichte leerweg:
Sanne Jeeninga; Janicha Oosterveen; Lotte Smilda; Lotte van der Wijk, Drachtstercompagnie.

(geen woonplaats = Drachten)

Singelland Burgum

vmbo theoretische leerweg:
Ruben Klijn, Oentsjerk; Wiebe Loonstra, Noardburgum; Sven Rosier, Feanwâlden; Yamin Samadi

(geen woonplaats = Burgum)

 

Singelland VO Surhuisterveen

vmbo bouwen wonen en interieur basisberoepsgerichte leerweg: 
Gerwin van der Bij 

vmbo sport, dienstverlening en producten kaderberoepsgerichte leerweg: 
Martijn Sienema, Opende

vmbo zorg en welzijn kaderberoepsgerichte leerweg: 
Anita van der Veen, Harkema

vmbo theoretische leerweg: 
Janco Bos, Houtigehage


 (geen woonplaats = Surhuisterveen)

 

 

Geslaagden 2021 - 1e tijdvak

Singelland De Venen (praktijkonderwijs), Drachten
,
Maedin Abraham Gebremikiel; Mohamed Dib Alhaj Yasin, Surhuisterveen; Beraa Haji Mohamad, Gorredijk; Johannes van der Heide, Opende; Wesley den Hertog, Kootstertille; Marjolijn Hogenberg; Tjalling de Jong; Pieter Leijstra, Burgum; Layet Rasched, Harkema; Haroun Shikh Bello, Ureterp; Rommert Sijtsma, Oudega; Tigui Soumbounou, Oosterwolde; Joanna Strikwerda; Anouk Terpstra; Jan-Willem Timmerman, Gorredijk; Ruerd Veenstra, Bakkeveen; Regina van der Wal, Kootstertille; Michael Zijnstra, Oosterwolde.


Behaalde certificaten in schooljaar 2020-2021 Singelland De Venen (praktijkonderwijs)

Vorkheftruck: 13
Reachtruck: 10
EPT/Stapelaar: 13
Werken in de keuken SVA1: 22
Werken in schoonmaak - traditioneel SVA1: 13
Opleiding Houtbewerken: 1
Opleiding Stappenplan houtbewerken deel 1: 3
Werken in een (zorg)instelling SVA1: 9
Autotechnicus: proeve 1 - Onderhoudsbeurt uitvoeren: 13
Autotechnicus: proeve 2 - Reparaties uitvoeren aan personenauto's: 2
Autotechnicus: proeve 3 - Afleveringsbeurt uitvoeren: 3
Praktijkdiploma winkelmedewerker juni 2021: 2
Deelcertificaat werken in de winkel:  8
Nederlands KSE1/Op weg naar 1F: 37
Nederlands KSE2/1F: 23
Rekenen KSE1/Op weg naar 1F: 22
Rekenen KSE2/1F: 13
Engels KSE1/Op weg naar 1F: 23
Lasverklaring MAG1 : 5
Lasverklaring TIG1 staal: 3
Werken met dieren SVA1: 3
Werken in het groen SVA1: 2
Werken in het groen - Werken bij de hovenier SVA2:  1


Singelland Van Haersmasingel, Drachten

vmbo theoretische leerweg:

Aron Benedictus, Marum; Papatya Bilgin; Tine de Boer, Drogeham; Thomas Boersma; Sifra Bolle; Oscar Boomgaarden, De Wilp; Lars Bouma; Marrit Dreijer, Wijnjewoude; Esmee Gaasbeek; Pien Griepsma; Femke Grijpstra; Sanne de Haan; Mats Haitel; Christina Halbesma; Colin Hebbink; Hessel Helmhout, Rottevalle; Jelrik Hiemstra; Maud Hooghiemster; Hester Hooisma, Lippenhuizen; Luna de Hoop; Mirte Jager; Rudmer Jelsma, Oudega; Damita Jongsma; Alyssa Krans; Timo Landheer; Julian Luinge, Opeinde; Ryanne van der Meulen, Wijnjewoude; Senna van der Meulen; Roos-Anne del Monte Lyon; Jarno Mulder; Angelique Nicolai; Jens Numan, De Wilgen; Wendel Oostenbrink, Kortehemmen; Gijs Oostra; Niels Pepping, Marum; Nynke Picaulij; Sander Pool, Harkema; Erwin de Roos, Opende; Feico de Roos, Nij Beets; Siebren Ruiter, Beetsterzwaag; Gryt-Janna Talsma, Smalle Ee; Margit Terpstra; Joan Tienstra; Mark Vaartjes, Boornbergum; Esmee van der Veen; Milan van der Veen; Tycho Veenstra; Aron Vos; André de Vries, Burgum; Douwe de Vries, Harkema; Jools de Vries; Jesper van der Wal; Yoran Watzema; Sjors Weening, Harkema; Zhu Jing Yi Wichers; Jetse Wijma, Oudega; David Willems; Vanessa van der Woude; Femke van der Woude, Nij Beets; Eef Zwerver.
 

vmbo gemengde leerweg:
Jitze van Dijk; Ilse Nieuwenhuis, Houtigehage; Ronny Vos, Feanwâlden; Sven de Vries, Tijnje.

vmbo Bouwen, wonen & interieur basisberoepsgerichte leerweg:
Arjen Bijlsma, Nij Beets; Renzo Bos; Tjitse Bouwer, Drachtstercompagnie; Malek Daqnash; Niek Paulusma; Alle Schonenburg, Oudega.

vmbo Bouwen, wonen & interieur kaderberoepsgerichte leerweg:
Mika Bakker; Yvar de Boer, Burgum; Geeske Lindeboom, Rottevalle; Robina van der Weide.

vmbo Dienstverlening & producten basisberoepsgerichte leerweg:
Diëgo Akkus; Demyan Altink; Danique Beuckens, Oudega; Remco Compeer; Sander Loopstra; Tim Numan; Dries Pieterson, Rottevalle; Eline van der Veen.

vmbo Dienstverlening & producten kaderberoepsgerichte leerweg:
Hielke Antonides, Rottevalle; Isa van Dobbenburgh; Sander van Doorn, Harkema; Femke Douma; Xander Eelkema; Stein Engelberts; Myrthe Fennema; Allyshja Frieswijk; Johan Groen, Harkema; Freerk Havinga, Eastermar; Axel Jansma; Sip Jongsma; Justin Jonkman; Pieter Kats; Martijn Lageveen; Xander Langhout; Britt van Linde, Nij Beets; Rahma Mead; Andries Nicolai; Jort Ovelgönne; Jort Tibbesma; Bavo Tolman, Hemrik; Stijn Tolman, Beetsterzwaag; Geale Jan Vogt, Drachtstercompagnie; Ferrie de Vries, Ureterp; Mark de Wind; Dennis van Zandvoort.

vmbo Horeca, bakkerij & recreatie basisberoepsgerichte leerweg:
Eline Annema, Burgum; Raygino Bentura; Lotte Bijlsma, Burgum; Hielke Frankena, Harkema; Roos Glas, Burgum; Ricardo Krans; Rebecca Seinstra; Evelien van der Wal; Fabienne Zijlstra.

vmbo Horeca, bakkerij & recreatie kaderberoepsgerichte leerweg:
Anne Baron, Drachtstercompagnie; Doris de Beer, De Wilgen; Shira Kobus; Farah Kwik; Joshua Merenciana; Robin Piëst; Joep Til; Mariëlle Zorgdrager, Boornbergum.

vmbo Produceren, installeren & energie basisberoepsgerichte leerweg:
Bilal Abd el-Raouf, Gorredijk; Jelmer Iepema, Opende; Wessel Kooistra; Steyn Smit, Beetsterzwaag; Klaas de Vries, Ureterp; Rene van der Wal, Burgum.

vmbo Produceren, installeren & energie leerwerktraject:
Duncan Boxum; Thomas Loolofs.

vmbo Produceren, installeren & energie kaderberoepsgerichte leerweg:
Tys Bouius, Jistrum; Alyssa Brandinga; Maurik Groen, Opende; Dendé Hehr; Bram Hettinga, Nij Beets; Jan Hoeksma, Marum; Mathijs Klaver, Rottevalle; Owen Mulder, Grootegast; Senne Nikkels, Boornbergum; Nanne Visser, Hurdegaryp; Jordy de Vries, Oosterwolde; Niels Wielinga, Burgum; Jelle Woudstra, Opende; Thomas Zandberg, De Wilgen.

vmbo Zorg & welzijn basisberoepsgerichte leerweg:
Leila Alikhan, Burgum; Anna Beishuizen, De Tike; Martijn de Boer; Cheyenne Bok; Ledwina Boonstra; Sanne van Dijk;
Sharifa Passial; Esra Smit; Seare Teklehaimanot Estyfanos, Beetsterzwaag; Jessica Veldman, Beetsterzwaag; Myrthe van der Wal, Boelenslaan; Femke Zijlstra, Wijnjewoude.

vmbo Zorg & welzijn kaderberoepsgerichte leerweg:
Brend Adema, Burgum; Lieke Bethlehem, Burgum; Tess Bosma; Anouk van Dam, Garyp; Maureen Douwes; Hanan El Idrissi M’rani; Marije de Jong; Luna Jongsma; Arlinda Kameri; Jade Keijzer; Dianne Lenten, Burgum; Sanne Lipsius; Anouk Rinsma; Julia Rinsma; Beau Smit; Nina Spronk; Amber Stel, Opeinde; Ruben Swart, Burgum; Marit Terpstra, Beetsterzwaag;
Rianne Vrijburg.

(geen woonplaats = Drachten)

Singelland VO Surhuisterveen

vmbo theoretische leerweg: 
Tessa Bethlehem; Gerda de Boer, Opende; Emma Bolt, Kollumerzwaag; Helena Boonstra;  Benice de Bruin, Kootstertille; Jannes Dalstra; Wesley van Dekken, Harkema; Sytze van Dellen, Opende; Jetze Dijk, Opende; Rowan Dijkstra; Arjan van Duinen; Rutger Elzinga, Opende; Nick Geertsma, Opende;  Myrthe Horneman, Opende; Sjoerd Kamminga; Ilse Koopmans; Melle Leerstra, Harkema; Femke van der Meer, Harkema; Melissa Meijer; Joany Meijer, Kootstertille; Marieke Moes, Boelenslaan; Marten Mulder, Harkema; Helbyn Mustafa; Ieme Pool, Surhuizum; Maurice Postma, Opende; Roos Postma, Opende; Jorrit Postmus; Jildou Schippers, Harkema; Kimberly Schippers, Harkema; Sjoukje van der Schors, Opende; Jilco Snip, Opende; Jorrit Stienstra, Augustinusga; Bent Storm; Johan Terpstra, Opende; Doutsen van der Veen, Eastermar; Ylse van der Veen, Harkema; Teikje Veenstra, Surhuizum; Hilde Veenstra, Drachtstercompagnie; Coby Veenstra, Harkema; Tjisse Veenstra, Harkema; Jorrit de Vries; Dani van der Wal, Opende; Ryan van der Weij, Boelenslaan.

vmbo Bouwen, wonen & interieur basisberoepsgerichte leerweg:
Stefan Algra, Drogeham; Folkert Dijkstra, Ureterp; Martin Idsardi.

vmbo Bouwen, wonen & interieur basisberoepsgerichte leerwerktraject:
Geert Koers, Kootstertille.

vmbo Bouwen, wonen & interieur kaderberoepsgerichte leerweg:
Pieter Boonstra; Sjouke Hiemstra, Sumar; Rienk van der Ploeg; Jan van der Schaaf, Houtigehage; Geert Senneker, Opende; Richard Spinder; Rik van der Tuin, Harkema; Sjonnie van der Tuin, Boelenslaan; Alle-Jan van der Wal, Kootstertille; Johan Wedzinga, Drogeham; Maron Wijmenga, Surhuizum; Jacob Zeilstra, Eastermar.

vmbo Mobiliteit & transport basisberoepsgerichte leerweg:
Marten-Jan de Boer, Opende; Yusuf Saïd; Patrick Zuidema, Harkema.

vmbo Mobiliteit & transport kaderberoepsgerichte leerweg:
Youri Broerse, Burgum; Marijn Frankes, Opende; Marten de Jong, Jistrum; Chris van Kammen, Harkema; Aaron Land, Eastermar; Lukas van der Sluis, Jistrum.

vmbo Dienstverlening & producten basisberoepsgerichte leerweg:
Seyenna Appelman, Opende; Esmee Slagter.

vmbo Sport, dienstverlening & producten kaderberoepsgerichte leerweg:
Jorim Appelman; Johannes Beetsma, Kootstertille; Daniëlle Dijkstra, De Westereen; Mark Dijkstra, Opende; Geke Elzinga, Harkema; Rick de Haan, Kootstertille; Corné van der Heide, Harkema; Patrick Hansma, Surhuizum; Jorryt Hoeksma, Harkema; Rianne Hoornstra, Harkema; Lucas Keizer; Aukje van der Kooi, Noardburgum; Jesse Pander, Harkema; Lisanne Postma; Marwin Prins, Drogeham; Anouk Rauwerda; Martijn Sienema, Opende; Wouter Snip, Opende; Iris Tadema, Jistrum; Sietze Veenhuizen; Jente Venema, Harkema; Jarno Weening.

vmbo Zorg & welzijn basisberoepsgerichte leerweg:
Soraya Alkema, Opende; Wianda Boetes, Augustinusga; Alie-Hiske de Jong; Tineke van der Meer, Harkema; Gerrie van der Schors, Surhuizum; Nienke Slotegraaf.

vmbo Zorg & welzijn kaderberoepsgerichte leerweg:
Giada Bosma; Ivana Broersma; Kirsten van Dijk, Marum; Janique Feenstra, Drogeham; Fenna de Haan, Harkema; Tineke Heddema, Kootstertille; Stefanie Hoogsteen; Talitha Kobus, Kootstertille; Daniëlle Kooistra; Lisa Koopstra; Rommy van der Meulen, Twijzel; Amber Nijboer; Priscilla Postma, Kootstertille; Ilse Schievink, Harkema; Nienke van der Veen, Opende; Mirthe Vehe, Opende; Maartje Westerhof, Eastermar; Mirthe de Wit.

(geen woonplaats = Surhuisterveen)


Singelland Burgum

vmbo theoretische leerweg:
Jorn Bakker, Gytsjerk; Benjamin Benjak; Tea Boersma, Feanwâlden; Herman Bosgra; Delena de Bruin, De Westereen; Tess Everts, Feanwâlden; Foppe-Jan Feenstra; Andries Groenewoud, Hurdegaryp; Sil Gros; Louke Heida, Twijzelerheide; Merle Herder; Rixt Hiemstra, Tytsjerk; Lars Houweling, Hurdegaryp; Iris Hulshoff, Kootstertille; Sem Jonker, Tytsjerk; Lieve Kaastra, Ryptsjerk; Moniek ten Kate, Noardburgum; Mariska Kooistra, De Westereen; Rianne Kuperus, Buitenpost; Stan van der Laan, Ryptsjerk; Jorian van Mirre, Drachten; Tjisse Pander; Anne-Lotte Poortinga, Earnewâld; Isa Postma, Kootstertille; Duncan Simons, Hurdegaryp; Iris Stienstra, Hurdegaryp; Janna Storm; Hessel Vellinga, Noardburgum; Mirjam Visser, Eastermar; Andries Visser; Ilse Visser; Sydo de Vries; Roos de Vries, Ryptsjerk; Brenda de Vries; Bernd van der Werf, De Westereen; Jelmer Westra, Hurdegaryp; Bouke van Wijngaarden, Twijzelerheide; Aisha Yahye; Annick Zwaagstra, Noardburgum.

(geen woonplaats = Burgum)
 


Singelland Het Drachtster Lyceum en Matrix Lyceum

havo:
Thea Alma, Surhuisterveen; Nirusan Balasingam, Drachten; Siska Bandringa, Drachten; Roy Bierlee, Drachten; Esmée Bloem, Drachten; Julia Bloem, Drachten; Sierd de Boer, Bakkeveen; Corine de Boer, Drachtstercompagnie; Laura Boeringa, Drachten; Ilse Booi, Drachten; Eline Boonstra, Burgum; Okke  Boonstra, Opeinde; Nynke van den Bosch, Lippenhuizen; Kyara Broos, Augustinusga; Henk Buma, Ureterp; Max Damstra, Drachten; Julia van Dijk, Drachten; Dagmar van Dijk, Drachten; Meike Dijk, Ureterp; Lieke van Dijk, Drachten; Dominique van Dijk, Drachten; Maud Dijksman, Drachten; Calvin Dirksen, Drachten; Pjotr ter Doest, Beetsterzwaag; Pablo Dorhout, Appelscha; Levi Elsenga, Drachten; Noëmi van Engeland, Drachten; Rixt de Groot, Bakkeveen; Janna Hamburg, Drachten; Nynke Akke Haverkamp, Drachten; Floor van der Heide, Drachten; Marissa Homma, Drachten; Remon Hoornveld, Drachten; Sharon Hoornveld, Drachten; Jorn Huitema,Ureterp; Derek Huizinga,Drachten; Arjan Hut, Boelenslaan; Fredau Jelsma, Oudega; Micha de Jong, Drachten; Seline de Jong, Surhuisterveen; Tanisha Jonker, Drachten; Jefte Ketelaar, Drachten; Martijn Kooistra, Harkema; Rick Kops, Boornbergum; Lotte Krakau de Jong, Ureterp; Thomas Kuiper, Marum; Femke Kuipers, Drachtstercompagnie; Jacco Kunnen, Beetsterzwaag; Gijs Kuperus, Drachten; Sion Laamers, Ureterp; Remco van Lingen, Drachten; Senne Linstra, Wijnjewoude; Lourens Lips, Drachten; Pien Malewicz, Wijnjewoude; Youri van der Meer, Drachten; Abby van der Mei, Drachtstercompagnie; Danise van der Meij, Terwispel; Jesse Middeldorp, Earnewâld; Mels Nauta, Surhuisterveen; Kimly Nguyen, Drachten; Manon Nutterts, Twijzel; Ryanne Oostra, Surhuisterveen; Baukje Paulusma, Drachtstercompagnie; Janine Pool, Oudega; Ilse Postma, Houtigehage; Timo Postma, Drachten; Lieke Postma, Ureterp; Kiran Postma, Drachten; Pepijn Postma, Nij Beets; Mayra Pragt, Boelenslaan; Silke Pultrum,  Drachtstercompagnie; Sannah de Roo, Surhuisterveen; Linn Rutjes, Drachten; Eline Schievink, Drogeham; Jorinde Schiphof, Drachten; Melissa Schuil, Ureterp; Yme Snijder, Lippenhuizen; Dièm Sopers Drachten; Leon Statema Drachten; Inge Stienstra Houtigehage; Sem Stroosma, Drachten; Nikki van Tuinen, Bakkeveen; Amarins van der Veen, Rottevalle; Lotte Veen, Marum; Jelmer Veenstra, Houtigehage; Renske Veenstra, Houtigehage; Chanta Veltman, Drachten; Thomas Venema, Drachten; Nina Visser, Drachten; Jurian Visser, Beetsterzwaag; Tess de Vries, Drachten; Dim de Vries, Ureterp; Laurent Wagenaar, Drachten; Niek van der Wal, Boornbergum; Leon van der Wal, Beetsterzwaag; Demi Weisser, Houtigehage; Agnes Westerdijk, Earnewâld; Hessel Wijma, Boornbergum; Arend Wijmenga, Drachten; Anne Witteveen, Beetsterzwaag; Thyra Zeldenrust, Drachten.

Matrix Lyceum havo:
Corné Bekkema, Drachten; Jorrit Turkstra, Garyp; Sanne Vos, Roden; 

vwo:
Bregt Alkema, De Wilgen; Franca Baars, Burgum; Marten Bekkema, Surhuisterveen;  Lieke Boender, Sumar; Douwe Boersma; Ids Bosveld; Anne-Rixt Brink, Beetsterzwaag; Lina Bruinse; Pieter Buma, Ureterp; Thirza van der Burg, Burgum; Esmeralda Compeer; Leon Conde Miranda Schmittgens; Romy van Dam; Ylse Dantuma; Luna van Dijk;  Menno Dijksterhuis; Silke Dijkstra; Kim Donker, De Wilp; Florian van der Dussen; Harm Frietema, Oudega; Marianne de Haan, Harkema; Pascal de Haas, De Wilgen; Syl van Heeringen, Beetsterzwaag; Jelmer Hoekstra, Langezwaag;  Mark Jager, Surhuisterveen; Yoline de Jong; Milan de Jong; Jente Jongsma, Surhuizum; Carmen Koerhuis, Nij Beets; Fardau Kooistra, Eastermar; Tom Krom, Marum; Rens van der  Laan, Opende; Iris Oord, Gorredijk; Djano Persoon; Dionne van der Ploeg, Marum; Espen Postma; Tom Postma, Kortehemmen; Sterre Postma, Burgum; Bas Rijpkema;  Bjorn Rinsma; Heidi Rothehüser, Beetsterzwaag; Tycho Schade; Marrit Scholten, Beetsterzwaag; Femke Sierksma, Burgum; Ruben Smits; Thirza Spronk; Marrit Tigchelaar, Surhuisterveen; Ties Timmerman, De Wilgen; Sietze Visser; Robin de Vries, Surhuisterveen; Kees Weening, Harkema; Ilanique Westerhof; Yoran Westerhof; Ilse Wobbes, Opende; Sanne Woudman; Niels van Zutphen, Marum; Berber Zwanenburg, Olterterp.       

gymnasium:
Anne van Alst; Nika Bakker; Rob Bouwmeester; Ellen Drenth; Chiara Hoekstra, Boornbergum; Marit Oostenbrink, Kortehemmen; Sanne Vegelin, Surhuisterveen; Alieke Werkman, Opende; Izet de Wit. 

(geen woonplaats = Drachten)

Uitreiking eerste uitgegeven boek OSG Singelland
Geplaatst op 01-07-2021

Vanmiddag overhandigden Ineke Kroese en Stephan Göbel, respectievelijk schoolmaatschappelijk werker en docent/teamleider van OSG Singelland, het allereerste door Singelland uitgegeven boek aan Pieter Schram, voorzitter College van Bestuur. 
 

 

Geplaatst op 01-07-2021

Donderdag 1 juli is het feest op de Ring 4 in Drachten. Het terrein rondom de praktijkonderwijsscholen van CSG Liudger De Ring en OSG Singelland De Venen heeft een metamorfose ondergaan. Van een vrij saai plein met veel beton, naar een multifunctionele, groene omgeving waar verbinding, ontmoeting, sporten en bewegen centraal staan.

De omgeving is zo ingericht dat er een mooie, natuurlijke verbinding is ontstaan tussen het schoolgebouw en de omgeving. Met de plaatsing van een calisthenics toestel en een reuzeschommel, mede mogelijk gemaakt door gemeente Smallingerland, is het nu helemaal af. Dat wordt op 1 juli gevierd met leuke, sportieve activiteiten en een gezond hapje en drankje. Wethouder Van der Beek van gemeente Smallingerland prikte al schommelend een ballon door als officiële openingshandeling.

Opening schoolterrein De Venen

singelland scholen weer helemaal open
Geplaatst op 07-06-2021

Alle scholen van OSG Singelland zijn of gaan weer helemaal open! En daar zijn we blij mee. We hebben er naar toe gewerkt - de meeste scholen waren ook alweer bijna helemaal open - en hebben er zeker ook naar toegeleefd. 

lees offensief
Geplaatst op 03-06-2021

Hoe krijg je de jeugd meer aan het lezen? In Drachten is donderdag het zogenaamde Leesoffensief gestart in klas 1A van de Praktijkschool Singelland De Venen. Lees het artikel in de Drachtster Courant.

 

Geplaatst op 19-05-2021

Trouw vraagt elke dag aan een leerling en diens docent: hoe verliep de voorbereiding in coronatijd? En: hoe ging het examen? Leerling Arjan en docent geschiedenis Gerrit Zandbergen van Het Drachtster Lyceum aan het woord: https://www.trouw.nl/onderwijs/het-geschiedenisexamen-bevatte-veel-moei…

Ook werden docente Duits Kirsten Zoutsma en leerling Tea van Singelland Burgum vragen gesteld over het examen.
https://www.trouw.nl/onderwijs/lange-teksten-ook-over-justin-bieber-bij…

 

Trouw-Singelland Burgum

 

examenrubriek Trouw - geschiedenis

examen
Geplaatst op 29-04-2021

Welkom terug. Wij wensen de examenkandidaten heel veel succes!

Profielwerkstuk Databeleven genomineerd voor LC Toptalent 2021
Geplaatst op 12-04-2021

Hoe ziet je woonwijk eruit over 10 jaar? Op welke plek plaatsen we een toekomstig windpark? Op deze en vele andere vragen gaven leerlingen van de HAVOtop in Burgum antwoord in hun profielwerkstuk 'Databeleven'. Met dit werkstuk staan ze in de finale van het LC Toptalent 2021. Ook hebben meerdere talenten van Het Drachtster Lyceum hun profielwerkstukken gedeeld. LC Toptalent is uitgegroeid tot hét podium voor excellente scholieren. Naast eeuwige roem zijn er drie geldprijzen van 333,33 euro te winnen. De jaarlijkse verkiezing van de beste werkstukken van Friesland vindt dit jaar plaats op woensdag 21 april.
 

Examen Frysk in Trouw en LC

examen frysk lc

Het examen Fries is niet onopgemerkt voorbijgegaan. De dagbladen Trouw en Leeuwarder Courant gingen bij Het Drachtster Lyceum op onderzoek uit om te horen hoe het examen werd ervaren.

Trouw: .Het vwo-examen Fries had best lastige abstracte teksten al had niet elke leerling daar moeite mee.

Leeuwarder Courant: Wakker gebeld door school: het examen is al begonnen.


 

Aanmelden 2021-2022

Aanmelden kan vanaf dit jaar via ons nieuwe digitale aanmeldformulier.

Aanmelden nieuwe leerling

Vakanties

Herfstvakantie
16 oktober 2021 t/m 24 oktober 2021

Kerstvakantie
25 december 2021 t/m 9 januari 2022
 
Voorjaarsvakantie
19 februari t/m 27 februari 2022

Goede vrijdag
15 april 2022

Tweede Paasdag
18 april 2022

Koningsdag
27 april 2022
 
Meivakantie
23 april t/m 8 mei 2022

Bevrijdingsdag
5 mei (in de meivakantie) 2022

Hemelvaart (en dag erna)
26 mei en 27 mei 2022

Tweede Pinksterdag
6 juni 2022

Zomervakantie
16 juli t/m 28 augustus 2022


 

Het verhaal van de ISK

Het verhaal van de ISK
Bekijk de video

Singelland ging door

Een terugblik op het afgelopen, bijzondere Singelland schooljaar 2019-2020. Kijkt u met ons mee?
 

Singellan ging door video

 

Bekijk de video