Overslaan en naar de inhoud gaan

Leerlingen bouwen boot voor de Young Solar Challenge

Title
Solar Challenge

Door het volledige bouwproces van een elektrische boot, krijgen onze leerlingen inzicht in de werking van zonnepanelen, elektromotoren en omvormers, maar wordt er ook een groot beroep op de ontwikkeling van hun competenties gedaan.

Tijdens het project wordt er aandacht besteed aan duurzaamheid in de breedste zin van het woord: wat is nu het Co2 probleem, welke oplossingen liggen er nu op het gebied van duurzaamheid, is waterstof de toekomst, enz. Het komt allemaal voorbij. Een mooie leerschool want uiteindelijk zijn het onze leerlingen die in de toekomst de zonnepanelen op de huizen zullen plaatsen. 

Na het bouwproces zal er regionaal en landelijk tegen andere scholen worden gestreden voor een felbegeerde wisselbeker. Welke momenteel (nog) in het bezit is van het Drachtster Lyceum.

Om dit alles te bekostigen zoeken wij nog bedrijven die ons hierin willen steunen; Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met techniekdocent Jan Willem Peenstra (jw.peenstra@singelland.nl)